Korduma kippuvad küsimused
info Piltide lisamine Expand Ava kõik
 • Kuidas siia pilte üles riputada saab?

  Selleks tuleb kõigepealt meie süsteemi registreeruda. Kui su arvutis on sisseskaneeritud või digitaalsed pildid olemas, siis liigud meie lehel vasakus ääres olevale lingile SINU PILDID, ja riputad oma pildi üles vastavalt sellel lehel näidatud juhistele. Enne KINDLASTI loe kõik küsimused/vastused läbi.

 • Mul on pilt GIF/TIFF/BMP/XXX formaadis - kuidas ma pildi sobivasse JPEG formaati saan?

  Selleks kasuta mõnda spetsiaalset pilditöötlusprogrammi. Tuleb vastavas programmis avada olemasolev pilt, valida File menüüst käsk Save As... (mõnes programmis ka Export) ning salvestada pilt JPEG formaadis. Sobivad sellised programmid nagu Photoshop, Corel Draw või muu, tasuta tarkvara. Meie ei muuda teie pilte õigesse formaati.

 • Pildil on peale minu veel inimesi - mida teha?

  Kui pilt on juba arvutis olemas, märgi enda isik linnukese või ringiga vms. Halvimal juhul võid pildi kommentaaris märkida, et oled lammas all paremas nurgas vms - aga sel juhul me ei garanteeri, et pilt läbib kontrolli. Ja muide, kui sul pole pilti, kus sa oled üksi, siis äkki praegu on õige aeg seda teha?

 • Pildi lisamisel ilmub veateade "Page not found" või "Server not found" - mida ma tegin valesti?

  Kõige tõenäolisem on see, et sinu pilt on liiga suur sinu internetiühenduse kiiruse jaoks. Tee seda väiksemaks ja proovi uuesti.

 • Esitasin pildi lisamiseks Rate.ee-sse, mida nüüd teha?

  Oodata - su foto on moderaatori poolt ülevaatamisel. Piltide ülevaatamise aeg võib olla 1 minut kuni mitu päeva. Lisamine eelisjärjekorras on kiirem ja tasulisem. Seda, kas su foto on ülevaatamisel, on juba lisatud või hoopis keelatud, saad teada sinu pildi kohal olevast teatest (rubriigis sinu pildid).

 • Kas oma pilti saab maha võtta või redigeerida?

  Loomulikult saab - kasuta selleks sinu piltide lehel olevaid võimalusi. NB! Eemaldatud pildi kohta käiv statistika kaob jäädavalt, sama pildi uuesti esitamisel ja lisamisel hakkavad hinded ja kommentaarid nullist. Samuti ei saa taastada kustutatud pilte.

 • Mu pilti keelduti lisamast - mis värk on?

  See tähendab, et su pilt ei vastanud reeglitele - pildi juures ilmus ka vastav teade. Otsus on lõplik ka siis, kui sa pole sellega nõus. Enne lisamist kindlasti loe reegleid.

 • Keegi siga kasutab minu andmeid või pilti. Mida teha?

  Saada kaebus kasutajatoele kujul:

  Keegi kasutab minu andmeid või pilti ilma minu nõusolekuta.
  Minu nimi ja mailiaadress
  Link minu kontole: www.rate.ee/users/sinunimi
  minu ees- ja perekonnanimi ning telefoninumber

  Link rikkuja konto(de)le:
  www.rate.ee/users/rikkujanimi
  www.rate.ee/users/rikkujanimi2
  kommentaar (kui tarvis).

 • Kuidas kinnitada oma pildi autoriõigusi, kui moderaator on seda palunud?

  Sel juhul ilmub sinu pildi all link, kuhu tuleb klikkida. Järgmisel lehel asub juhend autoriseerimiskoodi saamiseks. Palume mõistvat suhtumist, kuna väga palju on neid, kes ehivad ennast võõraste sulgedega.

 • Kui Rate.ee-s ilmub mingi kompromiteeriv või muidu problemaatiline pilt, siis kes vastutab selle eest?

  Rate.ee ei vastuta oma saidi kasutamisest tekkivate võimalike ebameeldivate tagajärgede eest. Võõraste inimeste fotode ülespanek on aga keelatud reeglite kohaselt, rikkujate andmed edastatakse vajadusel politseisse.

info Piltide hindamine Expand Ava kõik
 • Kas piltide hindamisel lähevad arvesse kõik hääled?

  Ei, arvesse lähevad ainult piltidega kasutajate hääled. Samuti ei saa hääletada ühe pildi eest mitu korda lühikese aja jooksul.

 • Miks ma piltidele hindeid andes mõnikord ühte ja sama pilti mitu korda näen?

  Sinule näidatavaid pilte valitakse andmebaasis olevatest piltidest juhuslikult. Seetõttu võib juhtuda, et näed sama pilti mitu korda. Kuid mida rohkem on pilte andmebaasis, seda vähem on tõenäoline, et satub uuesti sama pilt. Andmebaasis olevate piltide arvu saad suurendada sinagi - lisa oma pilt! :)

 • Kas ma saan teada, kuidas minu pilt oli hinnatud?

  Jah. Selleks mine leheküljele "sinu pildid", iga pildi juures on seal link "hindamise statistika". Sealt näed neid, kes on su pilti hinnanud ja hinnet, millega nad sind "õnnistanud" on. Teine võimalus on minna "sinu konto" lehele. Seal on näha ka kõikide kasutajate nimed, kes on külastanud sinu ankeeti ja palju muud huvitavat. Mõlemad nimekirjad sisaldavad ainult ühe-kahe päeva andmeid.

 • Mind on hinnanud pildita isik, kuidas on see võimalik?

  See polegi võimalik - kasutaja hindas sind ja alles siis võttis oma pildid maha.

 • Kas ma saan näha, kes minu ankeeti on vaadanud?

  Jah, seda saad näha sinu konto lehel.

 • Ma näen võõrast või ebasobivat pilti - kuidas ma sellest teatan?

  Kasuta selleks spetsiaalset vormi, mida leiad iga pildi all.

info Süsteemi kasutamine Expand Ava kõik
 • Mis on boonuspunktid ja kuidas neid saada?

  Boonuspunktidest loe lähemalt siit.

 • Aga ma ei saa boonuspunkte pilte hinnates?

  Boonuspunkte saavad ainult piltidega kasutajad.

 • Miks peale iseloomustamist ei näita iseloomustust ankeedil?

  Näitab küll, juhul kui oled iseloomustatu poolt sobivaks sõbraks valitud, ehk saad kollase näo.

 • Miks ma pean sisse logima?

  Sa ei pea tingimata sisse logima. Sa võid näljase näoga ukse taga ka seista :P Aga kui sa oled end registreerinud, siis sisseloginuna saad kasutada kõiki Rate.ee võimalusi, mida samal ajal sajad targemad õndsa näoga juba teevad - saata omavahel mugavalt teateid, riputada üles pilte, arutleda, leida kaaslane(sed), lugeda oma sobivushoroskoopi jne. Sisselogimiseks pead olema eelnevalt registreerunud.

 • Miks ja millal ma peaksin ennast välja logima?

  Välja logida võid siis, kui lahkud Rate.ee saidilt. Aga sa võid selle ka tegemata jätta, kuna süsteem logib sind niikuinii automaatselt välja kui sulged browseri akna. Nii et Rate.ee-d külastades pead ennast alati uuesti sisse logima.

 • Kuidas on võimalik muuta oma parooli või ankeedi andmeid?

  Selleks on sinu profiili leht. Parooli on soovitavalt aeg-ajalt muuta.

 • Parool ununes - mis nüüd saab? :(

  Kui sa pole sisse loginud, siis iga Rate.ee lehe ülaosas leidub link: "Unustasid oma andmed?". Kasuta seda. Kui sinu profiilis oli vale meiliaadress, ei saa me sind kahjuks aidata - ise tead, millega riskid.

 • Kas Rate.ee kasutamine on turvaline?

  Turvalisus sõltub suures osas sinust. Loe teksti siit ».

 • Kuidas ma saan vastata küsitlustele? Mul näitab kohe sellist lehte, nagu oleksin juba vastanud.

  Küsitluste vorm ilmub pealehel. Vastata saavad ainult registreeritud kasutajad, kusjuures üks kasutaja = üks hääl (demokraatia, eks ole?).

 • Kas ma võiksin moderaatoriks saada?

  Ei.

 • Aga jututoa operaatoriks?

  Ei.

 • Mis tähendavad pildikesed kasutaja nimede juures: roheline ja punane ring, muud ikoonid?

  Punane ring kasutajanime kõrval tähendab, et antud kasutaja ei viibi momendil rate.ee lehel. Roheline ring kasutajanime kõrval tähendab, et kasutaja viibib hetkel rate.ee leheküljel. Mõnedel lehtedel on naised "heledamad" kui mehed. Rohkem infot saad oma kontaktide infolehel.

 • Ja kus on siis minu Rate.ee e-mail?

  Sul on ainult Rate.ee sisene postkast, sinna saavad kirjutada ainult Rate.ee kasutajad. Tasuta e-mail on olemas näiteks hotmail-is.

 • Kuidas ma saan teada kui keegi on mulle Rate.ee-s teate saatnud?

  Tuleb lihtsalt oma Rate.ee postkasti kontrollida - kõik teated lähevad sinna.

 • Kas ma võiksin saada kasutaja e-maili aadressi, kui see on varjatud või uurida tema IP jne?

  Ei.

 • Kas ma saan oma Rate.ee kasutajanime vahetada?

  Kasutajanime saad muuta teenuste lehel, tegemist on
  tasulise teenusega. Kõik su "vara" (pildid, sõbrad, tellitud teenused jms)
  jääb alles.

 • Kas ma saan oma Rate.ee konto kustutada?

  Jah, sa saad blokeerida oma konto lehel sinu profiil, sellega muudad sa oma konto kasutajatele nähtamatuks (see ei ilmu otsingu tulemustes jne). Juhul, kui sa blokeerid oma konto ja ei logi enam sellega sisse, kaob sinu konto automaatselt kahe kuu pärast. Selle aja jooksul on sul veel võimalus ümber mõelda.

  Kahe kuu pärast kaovad ka moderaatorite poolt blokeeritud kontod. Kontod, mida pole kordagi külastatud peale registreerimist, kaovad ühe kuu pärast. Lihtsalt "maha jäetud" kontod kaovad poole aasta pärast viimast sisselogimist.

 • Mis ma teen, kui mu Rate.ee konto on blokeeritud?

  Võta blokeering maha siin »

 • Saatsin sms-i/helistasin tasulisele numbrile/tegin pangaulekande, aga ei saanud solle?

  Anna sellest kindlasti teada kasutajatoele ning lisa oma kirjale kõik andmed, mis võiksid aidata meil probleemi lahendada. Sms-i puhul on oluline number, millelt sõnumi saatsid, millal ning millisele kasutajale solle laadida soovisid. Kõne puhul on olulised samad asjad (number, aeg ja kasutaja) ning samuti lisa automaatvastajalt saadud kood. Ülekande probleemide korral lisa ülekande väljavõte.

info Muu Expand Ava kõik
 • Kas Rate.ee-s reklaamida saab?

  Aga loomulikult! Põhjalikum info leheküljelt reklaam.

 • Mul ei tööta nupud, aknad, see-teine ja kolmas?

  Rate.ee korralikuks toimimiseks peavad browseris (eelistatud on Internet Explorer) olema lubatud javascript ja cookies. Kui sul Rate.ee korralikult ei tööta, siis veendu, kas javascript ja cookies on lubatud (Internet Exploreris menüü Tools, alamenüü Internet Options, valik Security, nupp Custom Level). Proovi ka "Temporary Internet Files" tühjendada. Kui probleemid ei lõppe, siis palun teata kasutajatoele - oleme tänulikud iga parandusettepaneku eest.

 • Ma arvan, et teie võiksite teha nii, et ainult X-id võiksid anda hääli Y-utele. Ma olen kindel, et te peate muutma, parandama, lisama jne.

  Me arvame, et maailmas on väga palju asju, mida võiks teha, ja mõned neist on meil isegi plaanis.

 • Aga ma ei leidnud siit vastust oma küsimusele...

  Loe tekst uuesti läbi ja kui vastust tõepoolest ei ole, siis kirjuta kasutajatoele
  NB! Kirjuta kindlasti juurde oma kasutajanimi ning kirjelda probleemi võimalikult arusaadavalt. Me ei vasta kirjadele, mis on ebaviisakad ja sisaldavad roppusi, millel puudub kasutajanimi ja/või probleemikirjeldus.


© 2019 Rate.ee - all rights reserved.