Rate.ee on Eesti interneti suurim keskkond. See on sotsiaalne võrgustik, mis pakub sulle võimalust suhelda oma sõpradega ja tutvuda uute inimestega. Saidi kasutamiseks palun logi sisse või registreeri!

Kasutaja Ande päevik

Shot in the dark
  Too esile
„Shot in the dark, one step away from me, shot in the dark…“ üürgas automakk ning Ebula nõksutas oma pead mõnust ägisedes muusika taktis kaasa. Oli varajane hommikutund ning suvepäike laotas oma esimesi kiiri mustale asfaldile. Liiklus oli veel hõre, kogu linn alles magas. Kuid Ebula seda ei teinud. Ning tõele au andes poleks ta tahtnudki midagi sellist teha. Vähemalt hetkel mitte. Selle asemel roolis ta laisalt autot ning nautis kõlaritest kostvat mõnusat rocki. „Kurat!“ karjatas Ebula ning tema vilunud käed keerasid kiiresti rooli. Ta põikas ees järsult pidurdunud autost mööda, näidates samal ajal keskmist sõrme. „Nüüd aitab,“ mõtles Ebula, keeras muusika vaiksemaks ning keskendus taas juhtimisele.

Loe edasi »
Kommentaarid (0)  |  sissekande hinne: 3
Kohtunik - kas õigusemõistja või karistaja?
  Too esile

Kõige üldisemas tähenduses peetakse kohtunikuks isikut või olendit, kelle võimuses on langetada otsus mõne vaieldava küsimuse üle. Õigusemõistjaks võib olla nii endale kui teistele, sõpradele kui vaenlastele, isegi tundmatutele või veel sündimata inimestele. Kuigi ametlikult määratakse eluaegseks kohtunikuks õppinud ja end tõestanud kodanik, ollakse juba emaüsast väljudes valikute ees. Neist parimaid välja sõeludes astutakse automaatselt tollesse ametisse, muutes oma elu vastavalt oskustele kas ilusamaks või karistades endid valede otsuste langetamisega. „Viimsest reliikviast“ on kuulsaks saanud lause: „Iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja.“Loe edasi »
Kommentaarid (1)  |  sissekande hinne: 5
Kõige sügavam kuristik
  Too esile

Pühvlikari kappas üle tolmuse maa, keerutades üles tolmu ning sundides sisalikke ja väikeseid madu-usse enda eest põgenema. Isegi taeva all lendavad linnud kraaksatasid hirmunult ning tõmbusid eemale.Loe edasi »
Kommentaarid (1)  |  sissekande hinne: 6
Alo elu - Helmi Mattiisen
  Too esile

/ 22. aprillil ootab kõiki tänavusi koolilõpetajaid ees kirjandi kirjutamine. Selle postituse näol on tegu samal kuupäeval sündinud Alo Maattiisenist rääkiva raamatu arvustusega, mõtetega, mida see teos minus tekitas. Abituriendid - rokkige täiega ja ärge laske süsteemil end orjastada! /Loe edasi »
Kommentaarid (1)  |  sissekande hinne: 0
Saekaatri-Jüri
  Too esile

Jüri oli tore mees. Ta polnud just eriti tark, aga ta oli tore. Jüri elas Lõuna-Eestis, ühes väikeses külakeses. Perekonnanime tal polnudki. Või kui oli, siis vaevalt seda keegi teadis. Isegi tema ise mitte. Kõigi jaoks oli ta alati olnud lihtsalt Jüri. Kui seltskonnas juhtus aga juhuslikult olema mitu Jüri-nimelist meest, siis kutsuti teda Saekaatri-Jüriks. Sel lihtsal põhjusel, et mees töötas nimelt saekaatris. Seda, kui vana Jüri oli ei teadnud samuti mitte keegi. Ise armastas ta ikka öelda, et „oleks minu ema pisutki varem käimapeale saanud, oleks ma ka Jeesus-poissi oma silmaga näinud.“ Jah, Jüri oli tore.Loe edasi »
Kommentaarid (2)  |  sissekande hinne: 15
Kasutaja
offline
offline Ande (31)
Eesti, TallinnPäevikud: märgistused
märgistusi pole
© 2018 Rate.ee - all rights reserved.