Rate.ee on Eesti interneti suurim keskkond. See on sotsiaalne võrgustik, mis pakub sulle võimalust suhelda oma sõpradega ja tutvuda uute inimestega. Saidi kasutamiseks palun logi sisse või registreeri!
Kasutaja harri24 päevik

Elu on üks suur seiklus.

Eestlased pidid olema oma rahvaarvult arvestavalt kõige rohkem reisiv rahvastik Euroopas. Ilmselt on see õige, sest meid on vähe. Selle suve lõpuks on broneeritud 20-nes reis. Kui kunagi arvasin, et kui 10 teen, siis on küllalt, siinjuures mitte arvestades omapead naaberriikide linnade külastusi. Võimalused on olnud teistsugused, sest vaid kohapeal olles saab tunnetuse mägede ja ehitiste suurusest. Arvan, et igaühel on olnud reisil võõrastes linnades äraeksimisi, reisigrupist mahajäämisi. Minul oli kõige kauem grupist eemalviibimine olnud 1,5 päeva ja sain nad kätte umbes 600 km kauguselt Ateena kesklinna hotellist, see oli esimesel Euroopapoolsel reisil. Põhjuseks giidilt saadud vale info ja selle põhjal väljusin öösel laevast järgmises peatuskohas. Giid lihtsalt unustas ühe kajuti ära, kui ta hiljem teistele teatas, et järgmises peatuses väljumist pole. Prantsuse Riveras Marselli linnast giid ei tulnud grupiga kaasa, pidime sama laevaga teatud kellaajal tagasi tulema. Kui tagasitulemis aeg oli käes siis järjekord oli laevale tohutult pikk. Veidike ootasime saba lõpus, siis läksime laeva juurde uurima, milline võimalus on laevale saada. Selgus, et laev ootab vaid meie gruppi, kohad olid broneeritud, kui peale saime, siis oligi väljumine. Bulgaaria reisil jäid 5 isikut maha hotelli kui enamus grupist 30 min. enne kokkulepitud aega ühte linna vaatama sõitis. Kellaaeg ei tähendanud miskit, kuna selleks ajaks olin kindlasti üle 100 välismaa linnas käinud, siis üks linn ees või taga polnud tähtsust, saigi randa tagasi ujuma mindud. Isegi eelmise aasta Londoni reisil oli Trafaeli väljakul kogunemiseks kokkulepitud kellaaeg, mil läheme väljakult jõe äärde bussi peale, et hotellis sõita. 7 min. enne kokkulepitud aega oli grupp läinud, helistasin giidile, kus nad on. Olid väljaku teises servas, ootasid tee ületust. Kuna osa oli puudu, läks giid tagasi ja aega kulus rohkem kui õigel ajal väljudes oleks kulunud. Londoni kesklinna ma tundsin, ja grupist eraldiolemine jättis külmaks. Rohkem meelde jäävad just need reisid, kus miskit on juhtunud Aga oma teadmistes arvestan ka tulevikus, et ise tuleb leida lahendus kuidas kuhugile kohale jõuda. Liinibussid, rongid sõidavad. Sellised suurlinnad nagu Dubai või Las Vegas olen ma internetist selgeks teinud ja neis ära ei eksiks, kuigi pole seal kunagi käinud. Näiteks video Walking Las Vegas Strip at night in 4K, Walking on Las Vegas Strip Daytime in 4K


 
Huvitav
positiivseid hääli: 7  |  negatiivseid hääli: 0

Kirjuta kommentaar:

smaragd77 (63)
Milleks need kallid turismibüroode reisid, et giidi sabas joosta? Saab minna omal käel ja vaadata - kogeda seda, mis endale põnevust pakub. Internetis saab teha kõik eeltöö, siis ainult osta piletid ja ei kui teele!
#1, 22.04.2017 - 12:08
Igaüks teeb valikuid ise. Mõned on tehtud kallima firmaga, aga enamu odavfirmalt, milles suured läbisõidud, palju vaatamiskohti ja sissepääsud ettebroneeritud, ehk kohe saab vaatamiskohta sisse. Ise korraldades tuleks kallim ja näeks vähem.
22.04.2017 - 14:54
 

© 2018 Rate.ee - all rights reserved.